Był sobie człowiek

Edukacyjna gra planszowa na podstawie kultowego filmu Alberta Barille

Wiek: 8+ Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 90 min Kup

Gra polega na wędrówce przez historię rozwoju człowieka. By wystartować, przenosimy się do epoki kamienia łupanego. Wędrujemy przez czasy prehistoryczne i starożytne do średniowiecza, potem renesansu, by przez XVIII i XIX wiek wkroczyć w czasy nam współczesne.

Gra był sobie człowiek

Podczas wędrówki poznajemy zwyczaje ludzi z minionych epok, walczymy z atakującym niespodziewanie zbójem, ścieramy się w pojedynkach. Trzeba wiele sprytu, pomysłowości i oczywiście inteligencji, by okazać się lepszym od innych. Jak zawsze, możemy liczyć na pomoc Mistrza.

Mocne strony gry

Bogato ilustrowana plansza, która przedstawia 52 najważniejsze wydarzenia z historii świata oraz Polski.
W trakcie rozgrywki dzieci przenoszą się w podróż w czasie po dziejach ludzkości, od prehistorii do roku 2000, w ten sposób poznają historię świata.
Gra oparta jest na rzetelnej wiedzy. Dodatkowo zawiera wiele barwnych ciekawostek, którymi dzieci mogą zabłysnąć w szkole.
Atrakcyjna mechanika gry wyrównuje szanse dzieci, które nie znają historii w rywalizacji z dorosłymi. Dzięki temu nie ma obaw przed zniechęceniem spowodowanym tzw. brakiem wiedzy historycznej, którą dzieci nabywają w trakcie rozgrywki.


Gra był sobie człowiek rozłożona plansza

Zawartość pudełka

1
plansza
8
pionków do wyboru
2
kostki do gry
8
kart Postaci
18
kart Mecenasa
67
kart Pytanie tekstowe
72
karty Pytanie obrazkowe
45
kart Ryzyko
45
kart Pojedynek,
16
żetonów Zbój
banknoty
4
detektory odpowiedzi
1
instrukcja gry